XX Niedziela zwykła 2017r.

XX niedziela zwykła
20. sierpnia 2017 roku

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Andrzeja Rogowicza – duszpasterza pracującego od 25 lat w Argentynie. Przewodniczy naszym modlitwom i głosi Słowo Boże na okoliczność modlitwy nowennowej przygotowującej nas do obchodów 450-lecia konsekracji naszego kościoła.

2. Na prośbę Prymasa Polski, zbieramy ofiary na Caritas A.G. Przeznaczone będą na poszkodowanych nawałnicą.

• poniedziałek – św. Piusa X (pa)
• wtorek – Najświętszej Maryi Panny, Królowej
• czwartek – święto św. Bartłomieja (Ap)
• sobota – uroczystość NMP Częstochowskiej (obchody 300 lecia jubileuszu koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej)

4. W tym tygodniu firma z Bydgoszczy rozpoczyna prace remontowe przy wieży kościoła. Prace potrwają około 2 miesięcy. Ofiary w kopertach z przeznaczeniem na remont wież kościoła składamy do kosza podczas zbierania składki bądź przynosimy je do biura parafialnego. Dziękujemy tym wszystkim rodzinom, które odpowiedziały na nasz apel i złożyły dodatkowe ofiary na ten cel.

5. Sierpień – miesiącem modlitwy o trzeźwość polskiego narodu.

6. Przypominamy narzeczonym pragnącym zawrzeć sakramentalny związek małżeński, że do biura parafialnego zgłaszamy się na sześć miesięcy przed wybranym terminem ślubu w celu spisania tzw. protokołu rozmów kanoniczno-duszpasterskich.

7. Terminy czynnego biura parafialnego - bez zmian !!!

8. Modlitewnej pamięci polecamy wszystkich wypoczywających na wakacjach. Zachęcamy do modlitwy o tegoroczne urodzaje.

9. Zapowiedzi:
pierwsze: Gleba Klaudia, st. wolnego, zam. parafia Czerniejewo oraz Parysek Przemysław, st. wolnego, zam. parafia Jarząbkowo
Jankowski Damian, st. wolnego, zam. parafia Czerniejewo oraz Ścigaj Patrycja, st. wolnego, zam. parafia św. Anny w Kosztowie koło Wyrzyska.

10. Czasopisma katolickie: "Przewodnik Katolicki" i "Niedziela".

11. Dziękując za złożone ofiary życzymy wszystkim uczestnikom eucharystycznej liturgii Bożego błogosławieństwa - Szczęść Boże.