XVIII Niedziela zwykła 2017

XVIII Niedziela zwykła

Święto Przemienienia pańskiego

6. sierpnia 2017 roku

1. Obchodzimy dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego. W Jarząbkowie o godz. 12.00 suma odpustowa ku czci Przemienienia Pańskiego.

• wtorek – św. Dominika (p)
  • środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (dz,m) – patronki Europy
  • czwartek – święto św. Wawrzyńca (dk,m)
  • piątek – św. Klary (dz)

3. W przyszła niedzielę 13. sierpnia zapraszamy o godz. 20.00 do udziału w nabożeństwie fatimskim – figurę M. Bożej niesie III-cia róża różańcowa (komentarz).

4. Sierpień – miesiącem modlitwy o trzeźwość polskiego narodu.

5. Przypominamy narzeczonym pragnącym zawrzeć sakramentalny związek małżeński, że do biura parafialnego zgłaszamy się na sześć miesięcy przed wybranym terminem ślubu w celu spisania tzw. protokołu rozmów kanoniczno-duszpasterskich.

6. Terminy czynnego biura parafialnego - bez zmian !!!

7. W tę niedzielę rozpoczynamy zbieranie dodatkowych ofiar na remont wież kościoła – oznakowane koperty znajdują się pod chórem kościoła.

8. Modlitewnej pamięci polecamy wszystkich wypoczywających na wakacjach. Zachęcamy do modlitwy o tegoroczne urodzaje.

9. Zapowiedzi:

Pierwsze: Siwiak Monika, st. wolnego, zam. parafia Czerniejewo oraz Kosakowski Albert, st. wolnego, zam. Poznań parafia św. Jana Vianneya

Drugie: Kozłowski Krystian, st. wolnego oraz Organek Sandra, st. wolnego, zamieszkali parafia Czerniejewo

Makowska Marta, st. wolnego, zam. parafia Czerniejewo oraz Adamski Bartosz, st. wolnego, zam. Września parafia Farna

10. Czasopisma katolickie: "Przewodnik Katolicki", "Niedziela".

11. Dziękując za złożone ofiary życzymy wszystkim uczestnikom eucharystycznej liturgii Bożego błogosławieństwa - Szczęść Boże. Dzisiaj wieczorem witamy przybyłych pielgrzymów z Częstochowy.